Vítěz soutěže NEJ inovátor

Vítězem soutěže NEJ inovátor města Plzně 2019 je firma ELIS Plzeň, a. s.

Zdroj fotografií: Odbor sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně

ELIS Plzeň, a. s. je společnost, která vyvíjí a vyrábí indukční průtokoměry, ultrazvukové vodoměry a průtokoměry, příložné průtokoměry či přístroje na měření tepla ve vodě a páře.

Na druhém místě se umístila firma COMTES FHT, a. s., z Dobřan, která se zabývá aplikovaným výzkumem kovových materiálů, vývojem metalurgických technologií a materiálovými zkouškami.

Třetí skončila firma CIE, s. r. o., – realizačně poradenská společnost zaměřující se převážně na projektová či dlouhodobá řešení v oblastech výroby, logistiky, řízení procesů a IT/SW. Výsledky soutěže NEJ inovátor byly vyhlášeny ve středu 9. září 2020 v Měšťanské besedě.

Zdroj fotografií: Odbor sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně

Soutěž NEJ inovátor města Plzně 2019 pro malé a střední podniky, které sídlí v Plzeňské metropolitní oblasti, vyhlásilo město Plzeň ve druhé polovině loňského roku. Jejím cílem bylo najít organizaci s nejlepším řízením inovací. Hodnotil se proces, jakým společnosti přistupují k inovativním metodám. Odborná porota vybrala 19 firem, jež získaly nominaci. Na slavnostní vyhlášení byly pozvány všechny oslovené firmy.

Iniciátorem nové soutěže byl radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání Vlastimil Gola, který se netajil tím, že inspirací mu byl Jihomoravský kraj, který podobnou soutěž vyhlašuje od roku 2014. Vlastimil Gola při slavnostním předávání připomněl, že celé soutěžní období bylo vlastně dlouhodobým procesem s řadou akcí na podporu přihlášených firem.
„V soutěži jde o to, jak firma dokáže aplikovat vědu a výzkum ve své činnosti. Zajišťovali jsme diskuzní setkání s představiteli firem či výstupy v médiích. Činnost ve firmách hodnotili školení auditoři, kteří měli speciálně vypracovanou metodiku,“ popsal proces Vlastimil Gola.
„Velmi mě potěšila zpětná vazba – některé firmy konstatovaly, že díky soutěži a podpoře, které se jim dostalo, se posunuly dál a svůj potenciál se snaží využít i v dalších oblastech, na něž dosud nebyly zaměřeny. Myslím, že i díky naší soutěži můžeme ukázat, že v Plzni nejsou jen montovny,“ poznamenal Vlastimil Gola.

Zdroj fotografií: Odbor sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně

„Město Plzeň je městem inovací vlastě od pradávna. Už v předminulém století v něm byly na novátorských principech založeny podniky jako Plzeňský Prazdroj a Škodovka,“ připomněl primátor města Plzně Martin Baxa při slavnostním vyhlášení. „Vy, kdo dnes tady sedíte, jste zástupci firem, které se vydávají sice cestou nejistou, ale kreativní. Díky vám má naše město zajištěný růst a budoucnost. Soutěž je naším příspěvkem, jak vás podpořit a jak vám poděkovat,“ dodal Martin Baxa.

„Děkuji všem, kdo se o tuto soutěž zasloužili a také všem, s nimiž mohu pracovat. Jsem rád, že celý život patřím do komunity lidí, kteří se zabývají výzkumem a vývojem, pro něž je jednou z nejdůležitějších věcí realizovat nápad nebo vyřešit problém,“ řekl při přebírání ceny jednatel vítězné společnosti ELIS Plzeň František Zýka.

Umístění všech zúčastněných firem:

  1. místo: SentiSquare s.r.o.
  2. místo: HOFMEISTER s.r.o.
  3. místo: GTW BEARINGS s.r.o.
  4. místo: PEŠEK Machinery s.r.o.
  5. místo: EXON s.r.o.
  6. místo: REX Controls s.r.o.
  7. místo: MATEX PM s.r.o.
  8. místo: Výzkumný a zkušební ústav Plzeň s.r.o.
  9. místo: Veřejná informační služba, spol. s r.o.
  10. místo: InnoConnect s.r.o.
  11. místo: APPLYCON s.r.o.
  12. místo: RAPTECH s.r.o.
  13. místo: SpeechTech, s.r.o.
  14. místo: EDIP s.r.o.
  15. místo: Desseq.eu s.r.o.
  16. místo: Česká síť s.r.o.

 

Text: Hana Josefová, převzato z oficiálního informačního serveru města Plzně